Start Aktualności Tragedia na drodze. Nie żyją 2 osoby z Głuchołaz

Tragedia na drodze. Nie żyją 2 osoby z Głuchołaz

W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów strażackich

przez Nysa Hot

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na autostradzie A4 na wysokości Niemodlina. 53-latek z Głuchołaz podróżował z trójką dzieci. 2 osoby nie żyją. Jedna z ofiar była uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.

Wypadek na opolskim odcinku A4

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Ford wjechał na pas pomiędzy dwie ciężarówki na wysokości miejscowości Prądy. Po zderzeniu z ciężarówką pojazd obrócił się i zderzył z kolejną. Niestety, finał był tragiczny. Nie żyje kierowca Forda i jego 12-letnia córka. Pozostałe rodzeństwo przebywa w ciężkim stanie w szpitalu. Sprawą zajmuje się opolska prokuratura. – Prokuratura szczegółowo bada okoliczności wypadku – mówi dla NysaHot Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu, Stanisław Bar – Z informacji jakie posiadam, będzie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Na razie nie wiadomo jak doszło do zdarzenia i kto najechał na drugi pojazd. Ustalenia mogą zająć nawet dwa miesiące.

Po wypadku zator na opolskim odcinku autostrady miał 6-kilometrów długości. Policja w związku z sytuacją atmosferyczną i oblodzeniem dróg jak zawsze apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Dyrektor szkoły, do której uczęszczała 12-latka ogłosił trzydniową żałobę i odwołał wszelkie uroczystości szkolne.

fot. TVP3 Opole

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź