Start Na sygnale Tragedia w Paczkowie. Nie żyje 1 osoba

Tragedia w Paczkowie. Nie żyje 1 osoba

przez Nysa Hot

Paczków miał być dziś radosny i pełen zabawy za sprawą wojewódzkich dożynek, ale niestety ta niedziela zapisze się w pamięci mieszkańców miasta traumatycznie. Zawalił się drewniany taras widokowy na murach obronnych jednej z wież przy ul. Wojska Polskiego. Zginęła 37-letnia kobieta, a dwie osoby zostały ranne. Ciężej ranną kobietę przetransportowano śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Opolu.

50-latka odniosła poważne obrażenia, ma liczne złamania. W lepszym stanie jest 40-letni mężczyzna, który również spadł z wieży. Lekarze określają jego stan jako stabilny. Niestety, najbardziej poszkodowanej 37-latki nie udało się uratować. Do tragedii doszło około godziny 14 na tarasie widokowym przy zabytkowych murach miejskich. Na razie nie wiadomo, co spowodowało zawalenie się drewnianej konstrukcji. Taras powstał w 2010 roku. Jak zapewnił Burmistrz Paczkowa Artur Rolka, obiekt przeszedł w tym roku przegląd techniczny i nie było żadnych zastrzeżeń co do jego stanu. Nieoficjalnie mówi się o tym, że przyczyną zawalenia tarasu mogło być jego przeciążenia. Dziś w Paczkowie zjawiło się wielu gości, którzy przybyli na wojewódzkie dożynki. Okoliczności tragedii wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

{loadposition pos1} 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź