Start Aktualności Trasa multimedialna po nowemu. Bardziej atrakcyjna dla turystów

Trasa multimedialna po nowemu. Bardziej atrakcyjna dla turystów

przez Nysa Hot

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia trasy multimedialnej w Bastionie św. Jadwigi w nowej odsłonie. Będzie dodatkowy rys historyczny i wiele nowych eksponatów.

Zwiedzasz Nysę? Musisz obejrzeć trasę multimedialną

Trasa powstała za czasów rządów w NDK Janiny Janik i cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród polskich i zagranicznych turystów. Przewodnicy przez lata zmieniali sposób oprowadzania i atrakcje dodatkowe jak wystrzały z muszkietu, teraz historyczna trasa multimedialna doczekała się gruntownych zmian. Po okazałej trasie będzie oprowadzać nowy lektor, który przybliży losy znanej fortyfikacji i okresu jej największej świetności. Wątki historyczne opracowano na nowo przy współpracy z historykami, a poszczególne wnęki zyskały nowe eksponaty, by jeszcze bardziej wciągnąć turystów w opowiadaną historię. Jaki będzie odbiór wśród turystów? Na pewno znajdziemy czas, aby zapytać ich o to osobiście.

Otwarcie trasy planowane jest podczas wakacji. Dobrą okazją do zwiedzania będzie 15 sierpnia. Można zacząć od Bastionu, a potem na Forcie II Nyski Dom Kultury organizuje kolejną edycję Biegu Tropem Wilczym. Dzień forteczny jak najbardziej pełen wrażeń.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź