Start Wywiady „Trenerzy z Nysy” zachęcają do aktywnej kwarantanny

„Trenerzy z Nysy” zachęcają do aktywnej kwarantanny

przez Nysa Hot
Nyska uczelnia od roku 2016 edukuje przyszłych trenerów personalnych. Na unikatowym kierunku w Polsce – psychofizyczne kształtowanie człowieka – uczniowie uczą się jak m.in. przygotowywać treningi indywidualne oraz grupowe, a także jak odpowiednio dobrać ćwiczenia i jak prawidłowo je wykonać. Ostatnią inicjatywą studentów oraz wykładowców jest strona ,,Trenerzy z Nysy”. To tam żacy motywują mieszkańców do aktywnego spędzania czasu w domu oraz zdradzają swoje rady na piękną sylwetkę. 
 
Profilem interesuje się coraz więcej osób. Pomysłodawca Łukasz Kabelis – Szostakowski opowiada nam o idei ,,Trenerów z Nysy’. 
 

NH: ,,Trenerzy z Nysy” to strona, która łączy przyszłych i obecnych trenerów personalnych z Nysy. Jak zrodził się pomysł na stworzenie fanpage’a?
ŁKS: Wychodząc na przeciw zainteresowaniom współczesnej młodzieży, a także potrzebie rzetelnej informacji ze świata treningu, fitnessu, żywienia i suplementacji, psychologii wraz z wykładowcami i studentami Psychofizycznego Kształtowania Człowieka na PWSZ w Nysie, stworzyliśmy pełen pakiet social media (fan page, konto instagramowe – i to co dla nas najważniejsze – kanał na YouTube). Psychofizyczne kształtowanie człowieka to kierunek oparty o rozwój sfery „mind and body”. W obecnej dobie social mediów mamy do czynienia z nadmiarem informacji i z ogromną ilością content-u , który często jest niemerytoryczny, wyssany z palca, nie poparty niczym – zwłaszcza jeśli chodzi o wyżej wymienione tematy, które są treściami pożądanymi przez odbiorców.
 
NH: Filmów jest coraz więcej. Czego można się dowiedzieć obserwując profil? 
ŁKS: Z pewnością będzie można znaleźć dużo informacji o tym jak trenować z głową, jak powinno wyglądać nasze żywienie. Jeżeli decyduję się uzupełnić je w suplementację to jak dobrze to zrobić, jaką aktywność ruchową powinienem wybrać dla siebie, by nie zrobić sobie krzywdy, a także będzie psychologiczne wsparcie w procesie przemiany sylwetki oraz wiele innych tematów związanych ze zdrowym trybem życia. Oprócz powyższych treści chcieliśmy pokazać życie studentów kierunku, to oni tworzą ten kanał.
 
NH: Jakie są plany związane z grupą ”Trenerzy z Nysy”? Jakieś kolejne pomysły? 
ŁKS: Nasze plany pokrzyżowała pandemia, ale czekamy na powrót do normalności. Przed nami wielkie otwarcie naszego królestwa – nowej siłowni – sali przygotowania motorycznego, a także pracowni badań wydolnościowych. Będzie to kompleks wart pozazdroszczenia – śmiało mogę powiedzieć, że jeden z najlepszych w regionie – sale są już na wykończone, sprzęt zakupiony. Wielki ukłon w stronę władz uczelni za pozyskanie środków na modernizacje hali na Głuchołaskiej – ten obiekt to będzie coś.
 
NH: Trenerów z Nysy szkoli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie na kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka. Ilu studentów obecnie jest na tym kierunku? 
ŁKS: Obecnie studiuje około 45 osób.
 
NH: W ostatnich tygodniach na profilu ”Trenerzy z Nysy” studenci oraz wykładowcy zachęcali do pozostania w domu. To może na koniec, rada od Nyskich trenerów. Jak spędzić te czas ”kwarantanny”, by po jej zakończeniu nie przybrać znacząco na wadze? 
ŁKS: Nasza rada – trzymajcie się zdrowo, nie dajcie się zwariować, pamiętajcie o swojej aktywności ruchowej i przede wszystkim nie obżerajcie się.
 
 
 
 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź