Start Aktualności Trening – sposób na lepszy humor

Trening – sposób na lepszy humor

przez Nysa Hot

Nic nie poprawia tak samopoczucia jak aktywność fizyczna i wie to każdy, kto choć raz ostro spalał kalorie. Niezależnie czy postawisz na wyczynową jazdę rowerem, czy na godzinny trening pod okiem specjalisty, bo każdy trening trwający co najmniej 30 minut powoduje wzrost poziomu endorfin – hormonu szczęścia. Dzięki temu ruch jest darem zarówno dla ciała jak i ducha.

Aktywność receptą na walkę ze stresem

Tempo życia i codzienne problemy to dwa największe stresogenne czynniki z którymi mierzy się każdy. Ze stresem można nauczyć się żyć. Jednak długofalowym efektem takiego funkcjonowania mogą być problemy ze snem lub niekontrolowane wybuchy agresji. Ponadto organizm żyjąc w ciągłym wewnętrznym niepokoju bardziej narażony jest na choroby i infekcje. Regularny wysiłek fizyczny przeciwdziała efektom nagłego oraz przewlekłego stresu zapewniając tym samym lepszą tolerancję obciążeń stresowych. Treningi wpływają korzystnie na redukcję ryzyka schorzeń sercowo-naczyniowych i metabolicznych.

Trening daje poczucie szczęścia

Już 30 minutowy trening powoduje produkcję endorfin. Są to hormony endogenne odpowiadające za dobre samopoczucie, zadowolenie z siebie i pozytywne nastawienie do otoczenia. Mówi się, że działają na te same receptory w mózgu co syntetyczne substancje aplikowane zewnątrz – np. morfina. Nie bez przyczyny mówi się zatem o “euforii biegacza” długodystansowego, którego nastrój po ukończonej trasie równy jest niemal narkotycznemu haju.

Treningi podnoszą samoocenę

Regularne treningi pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, dzięki czemu osoby aktywne rzadziej mają depresyjne myśli czy stany lękowe. Same postawienie sobie celu i jego realizacja podnosi samoocenę i sprawia, że dużo łatwiej jest uwierzyć w siebie. Przerwanie bierności daje satysfakcję i motywuje do dalszych działań. Pewność siebie i pozytywne nastawienie do otoczenia to sprawdzona recepta na sukces.

Jak ćwiczyć, by czuć się szczęśliwym?

Trenować można w domu, w ogrodzie lub w klubie fitness. Najważniejsza jest regularność treningów. Najlepiej jest poruszać się codziennie. Jeśli nie jesteśmy w stanie zorganizować tak swojego czasu, odpowiednią ilością będą trzy treningi w tygodniu. Jednak jak się zmotywować do regularnej aktywności? Sposobów jest kilka. Można postawić na tzw. habit tracker i rozpisać swoje cele oraz plany lub zdecydować się na organizowane treningi fitness. Bo w końcu nic nie motywuje lepiej od zakupionego karnetu na siłownie. Każdego kto woli taką formę aktywności zapraszamy na zajęcia fitness w Nysie (zobacz ofertę). Profesjonalna kadra i specjalistyczny sprzęt oraz bogata oferta treningów zapewnią dobrą zabawę oraz niezastąpioną dawkę motywacji. Trenuj wspólnie z Sonią, Iloną, Agą, Ewą oraz Anią i ciesz się dobrym samopoczuciem.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź