Start Aktualności Trening? W balonie! Boisko będzie przykryte do wiosny

Trening? W balonie! Boisko będzie przykryte do wiosny

przez Nysa Hot

Agencja Rozwoju Nysy znalazła patent jak umożliwić młodym adeptom futbolu treningi także zimą. Spółka zakupiła ogromny balon, który przykrył boisko na terenie kąpieliska Frajda. Z możliwości treningu „pod zadaszeniem” korzysta także seniorska drużyna Polonii Nysa. Zapytania płyną również od innych klubów i indywidualnych sportowców, m.in. tenisistów.

– Na przykrytym balonem boisku trener Marcin Jałocha badał szybkość oraz wydolność zawodników. Dzięki nim sztab szkoleniowy będzie posiadać profesjonalny materiał do analizy, który pozwoli jak najlepiej przystosować program treningowy do potrzeb zawodników. Wyniki stają się punktem wyjścia do zaplanowania dalszych etapów efektywnego okresu przygotowawczego. – informuje Polonia Nysa.

Jak informuje z kolei Agencja Rozwoju Nysy, balon ma przykrywać boisko na terenie kąpieliska Frajda przynajmniej do wiosny.

Foto: Polonia Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź