Start Hot Troje dzieci wpadło do głębokiej niecki na skateparku. Policjanci ruszyli na ratunek

Troje dzieci wpadło do głębokiej niecki na skateparku. Policjanci ruszyli na ratunek

przez Nysa Hot

Ta sytuacja mogła zakończyć się bardzo źle. Dwóch 11-latków oraz 9-letnia dziewczynka wpadli do głębokiej i stromej niecki na skateparku. Ostatecznie dzięki interwencji policjantów, wszystko zakończyło się dobrze. Zobaczcie nagranie z policyjnej kamery.

– 28 listopada po godzinie 14.00 oficer dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące uwięzionych dzieci w bowlu na skateparku przy Alei Lompy w Nysie. Bowl to głęboka i stroma niecka, w której można jeździć na hulajnogach wyczynowych czy rowerach bmx. We wtorek, gdy bowl był zaśnieżony, śliski i mokry, okazał się poważną przeszkodą. Trójka dzieci – dwóch 11-latków i 9-letnia dziewczynka – wpadli do środka. Znajdowali się w trudnej sytuacji. Pomimo usilnych starań nie dali rady wyjść. Kolejne próby sprawiały, że byli już mokrzy, przemarznięci i zmęczeni. Wówczas jeden z chłopców postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112. Przytomnie opisał całą sytuację, w której znajduje się razem z przyjaciółmi – relacjonuje st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Przy skateparku usłyszeli krzyki i wołanie dzieci o pomoc. Dostęp do skateparku był ograniczony poprzez zamknięte ogrodzenie, a w pobliżu nikogo nie było.

– Jeden z policjantów wszedł do bowla. Ze środka podawał dzieci drugiemu, który został na podeście rampy. Dzieci były zziębnięte oraz przemoczone. Widząc to funkcjonariusze bez wahania oddali swoją odzież, aby zapewnić im ciepło. Wówczas zrobiło się znacznie radośniej. Przykra sytuacja zamieniła się w prawdziwą przygodę i zabawę w policjantów. Na miejsce interwencji oficer dyżurny wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego. Medycy udzielili dzieciom niezbędnej pomocy medycznej. O zaistniałej sytuacji policjanci poinformowali również opiekunów dzieci. Cała trójka cała i zdrowa wróciła do swoich domów – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź