Start Hot Trwa budowa Branżowego Centrum Umiejętności w Nysie

Trwa budowa Branżowego Centrum Umiejętności w Nysie

przez Nysa Hot

Budowę odwiedzili dziś Damian Nowakowski – Wicestarosta Nyski wraz z Henrykiem Mamalą, dyrektorem nyskiego Mechanika.

Branżowe Centrum Umiejętności będzie mocnym wsparciem kształcenia zawodowego. Będą tu kształceni specjaliści na potrzeby lokalnego rynku pracy.

Oferta będzie skierowana do uczniów, studentów oraz osób dorosłych. To miejsce, w którym będzie można zdobywać wiedzę, umiejętności, a także podnosić kwalifikacje zawodowe. Będzie to przede wszystkim świetnie wyposażony, nowoczesny obiekt, w którym będą kształcić się przyszli fachowcy budowlani.

Będzie to jedna ze 120 nowych jednostek w systemie oświaty w całym kraju.

Całkowita wartość projektu to blisko 11 milionów złotych, w tym 9 432 898 zł pozyskano ze środków zewnętrznych. Wniosek złożono w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki na wsparcie i budowę 120 Branżowych Centrów Umiejętności. Dofinansowanie pochodzi z Krajowego Planu Odbudowy.

Branżowe Centrum Umiejętności powstaje przy ul. Rodziewiczówny. Będzie wchodzić w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź