Start Aktualności Trwa budowa nowoczesnego osiedla Belweder

Trwa budowa nowoczesnego osiedla Belweder

przez Nysa Hot

To największa prywatna inwestycja mieszkaniowa w naszym mieście od dziesięcioleci. Na terenie dawnej bazy Transbudu od kilku tygodni trwa budowa osiedla Belweder. Przy zbiegu ulic Mickiewicza i Orzeszkowej powstanie 400 nowych mieszkań.

-Belweder Park to największa inwestycja mieszkaniowa w Nysie, która łączy ze sobą budynki mieszkalne, tereny rekreacyjne i podstawowe usługi takie jak np. dyskont spożywczy i przedszkole. Wszystko to w wyjątkowej i  niepowtarzalnej lokalizacji, bliskość jeziora, park miejski, ścieżki rowerowe i spacerowe, świetna komunikacja z centrum i terenami strefy ekonomicznej poprzez tamę. – czytamy na stronie belwederparknysa.pl. – Osiedle powstaje u zbiegu ulicy A. Mickiewicza i E. Orzeszkowej na terenie o powierzchni ponad 3,5 hektara. Wielką zaletą Belweder Park jest spokojna i cicha okolica w sąsiedztwie ogródków działkowych i domów jednorodzinnych z dala od przemysłu, zgiełku i smogu.

Osiedle o nazwie Belweder buduje firma Haus Deweloper z Opola. Inwestor wespół z architektem Tomaszem Grębskim stworzyli już trzy nowoczesne osiedla w stolicy naszego województwa.

– Każdy projekt traktujemy indywidualnie. Szukamy zaczepienia w kontekście, konsekwentnie rozwijamy założenia ideowe, a wszystko po to, aby optymalnie i oryginalnie wykorzystać przestrzeń poddawaną obróbce. Projektowanie to nasza pasja. W realizacji projektu Belweder Park kierowaliśmy się przede wszystkim wygodnym i funkcjonalnym układem mieszkań oraz najwyższą jakością przestrzeni publicznych, terenów zielonych i osi widokowych.- mówi Tomasz Grębski, architekt, który zaprojektował nowe osiedle.

W sumie na dawnej bazie Transbudu powstanie 8 budynków wielorodzinnych i dwa usługowe. Mieszkania będą mieć od 25 do 100 m2.  Pod blokami będą garaże podziemne.  Na dachu każdego budynku znajdą się dwa luksusowe apartamenty (penthausy) z prywatnymi tarasami.

Inwestycja została podzielona na 3 etapy. W pierwszym etapie budowane są 2 budynki wielorodzinne zlokalizowane przy ul. Mickiewicza.  Za mniej więcej 1,5 roku powstaną 3 kolejne budynki, a ostatnim etapem będzie wybudowanie 3 budynków mieszkalnych i 2 budynków usługowych. W jednym z nich będzie znajdowało się przedszkole. Cała inwestycja ma być gotowa w 2024r.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź