Start Hot Trwa remont dawnej rzeźni. Będzie browar i nie tylko!

Trwa remont dawnej rzeźni. Będzie browar i nie tylko!

przez Nysa Hot

Trwa modernizacja obiektu. W tym roku przebudowa obejmuje wschodnią część kompleksu, czyli tę od strony torów. 

Prace są mocno zaawansowane, a jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli inwestora, firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich pierwszy etap inwestycji ma zakończyć się na początku przyszłego roku. W styczniu 2024r. ma ruszyć proces przenoszenia produkcji browaru do dawnej rzeźni. Przypomnijmy, że chodzi o Książęcy Browar Nysa, która nabyła firma Adamietz.

W wyremontowanym kompleksie mają powstać także hotel (inwestor prowadzi już kilka hoteli w tym Hotel Hugo w Kędzierzynie – Koźlu), centrum konferencyjne, a także restauracja, w której mamy zjeść m.in. tradycyjne dania kuchni śląskiej.

Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź