Start Hot Trwa walka o obniżenie stawek za energię elektryczną

Trwa walka o obniżenie stawek za energię elektryczną

przez Nysa Hot

Gmina Otmuchów wraz z 37 innymi samorządami województwa opolskiego stworzyła grupę zakupową ds. zakupu energii elektrycznej.

– Grupa ta zawsze uzyskiwała „dobrą cenę” za zużywaną energię. Tak było! W wyniku ogłoszonego przetargu na rok bieżący uzyskaliśmy najniższą ofertę w wysokości 1,2 mln zł rocznie. Przetarg ogłoszony na rok 2023 dał wynik w postaci oferty o wysokości 4,6 mln zł za rok. Jest wzrost o 383% w stosunku do roku bieżącego!!!!! Musimy zatem zwiększyć wydatki na oświetlenie o 3,4 mln zł!!! Nie poddajemy się i realizujemy wspólnie kolejne działania, które mają doprowadzić do obniżki stawek za energię elektryczną – informuje Gmina Otmuchów. 

– Dla zobrazowania tej niebotycznej kwoty powiemy, że można za to zbudować ok. 15 świetlic kontenerowych, dwie i pół drogi na Malerzowice (tzw „kasztany”), 1,5 dworca autobusowego, czy dwa żłobki takie jak w Grądach.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź