Start Hot Trzech pijanych kierowców zatrzymanych. 64-letni rowerzysta miał ponad 2 promile

Trzech pijanych kierowców zatrzymanych. 64-letni rowerzysta miał ponad 2 promile

przez Nysa Hot

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z naszego powiatu podczas ostatniego weekendu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Korfantowie zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 64-latek wydmuchał 2,04 promila alkoholu.

Natomiast policjanci z nyskiej drogówki, 8 lipca w godzinach porannych, na ul. Podolskiej w Nysie zatrzymali 44-letniego kierowcę opla. Mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a ponadto wydmuchał 1,35 promila alkoholu.

Tego samego dnia policjanci otrzymali informację, o ujętym nietrzeźwym kierowcy, na DK 46 Otmuchów – Głębinów. Okazało się, że 21-letni kierowca ma 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowców czekają teraz poważne konsekwencje: zatrzymanie prawo jazdy, grzywna finansowa, zakaz prowadzenia pojazdów, konieczność zapłaty pieniędzy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. zł – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Apelujemy – Piłeś NIE Jedź!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź