Start Hot Trzeci most w Nysie coraz bliżej!

Trzeci most w Nysie coraz bliżej!

przez Nysa Hot

Kilkanaście miesięcy temu jako pierwsi informowaliśmy o pomyśle budowy trzeciego mostu w Nysie. Dziś ten projekt staje się coraz bardziej realny. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie tak zwanego studium wykonalności.

W Nysie od lat mówi się o potrzebie budowy kolejnego mostu. Dla kierowców powrót z pracy czy odebranie dzieci z przedszkola lub szkoły wiąże się z długim i uciążliwym oczekiwaniem w korkach. Najgorzej jest oczywiście w godzinach szczytu, prawdziwe apogeum następuje w okolicach początku weekendu.

Nowa przeprawa udrożniłaby ruch w mieście. Koszt takiej budowy może oscylować nawet w okolicach stu milionów złotych, ale władze gminy są zdeterminowane, by doprowadzić w końcu do realizacji tej inwestycji.

– Ruszamy z kolejnym etapem budowy nowego mostu w naszej Nysie. Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie tak zwanego studium wykonalności. Prace nad studium, dzięki któremu poznamy najlepsze miejsce na nowy most oraz jego wygląd oraz skomunikowanie z siecią dróg, zakończą się w przyszłym roku. Potem powstanie konkretna dokumentacja wraz z kosztorysem i ruszymy z budową tak bardzo potrzebnego dodatkowego mostu – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Gmina chce pozyskać zewnętrzne fundusze na tę inwestycję. Nowa przeprawa miałaby być gotowa najpóźniej w 2026 roku.

Foto ilustracyjne/Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź