Start Aktualności Trzeci most w Nysie. Zostały dwie możliwe lokalizacje

Trzeci most w Nysie. Zostały dwie możliwe lokalizacje

przez Nysa Hot

Coraz bliżej do wybrania lokalizacji trzeciego mostu w Nysie. Jak powiedział Sekretarz Miasta Nysa Piotr Bobak, w grze zostały już tylko dwa miejsca.

Trwają intensywne prace koncepcyjne. Budowa mostu to skomplikowana inwestycja i długotrwały, żmudny proces. Działamy w terenie ściśle zurbanizowanym, mamy istniejącą sieć dróg, i z tymi drogami przyszłą budowlę mostową musimy powiązać. Obiekt musi też być tak usytuowany, by rozwiązać problem ruchu drogowego – mówi Sekretarz Miasta Nysa Piotr Bobak.

Dla kierowców powrót z pracy czy odebranie dzieci z przedszkola lub szkoły, zwłaszcza w godzinach szczytu, wiąże się z długim i uciążliwym oczekiwaniem w korkach. Nowa przeprawa udrożniłaby ruch w mieście.

– Na dziś rozpatrujemy dwa warianty budowy mostu. Pierwszy to okolica istniejącego mostu kolejowego (przylega do ul. Mazowieckiej), a być może most powstanie na przedłużeniu ul. Franciszkańskiej i będzie łączył się z ul. Karpacką – mówi Sekretarz Miasta Nysa Piotr Bobak.

Optymalny wariant mamy poznać we wrześniu tego roku.

Foto ilustracyjne: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź