Start Aktualności Turcja — kierunek medycyny estetycznej

Turcja — kierunek medycyny estetycznej

Przeszczep włosów w Turcji – jak to zorganizować? 

przez Nysa Hot

Turcja jest jednym z 10 najlepszych miejsc turystyki medycznej na świecie. W 2017 roku Turcja gościła 700 000 odwiedzających z turystyki medycznej. Trzy główne zalety turystyki medycznej w Turcji to przystępna cena, wysoka jakość opieki i natychmiastowy dostęp do światowej klasy leczenia. Główną korzyścią oferowaną przez Turcję są znaczne oszczędności w porównaniu z innymi krajami. Wiele procedur kosztuje od 50% do 70% mniej niż to samo leczenie w UE.

Turcja znajduje się w centralnej lokalizacji, tylko 2-3 godziny od głównych miast Europy i Bliskiego Wschodu. Turcja ma bezwizowy dostęp do ponad 70 krajów. Turkish Airlines to jedna z największych linii lotniczych na świecie, obsługująca ponad 100 krajów i 200 międzynarodowych destynacji. Rozległa siatka połączeń Turkish Airlines umożliwia pacjentom z całego świata bardzo łatwy i ekonomiczny transport.

Posiada prawie 30 doświadczeń i wiedzy w sektorze zdrowia, a dzięki stale odnawianej technologii, wyspecjalizowanej kadrze medycznej i administracyjnej oraz multidyscyplinarnej strukturze świadczy wszystkie usługi medyczne w Stambule. Z wizją oferowania naszym pacjentom globalnego rozwoju w miarę ich rozwoju, firma Meditravel współpracuje z najlepsza klinika zajmującą się przeszczepami włosów w Turcji — Clinicana Hair Transplant Center. Zapewniamy naszym pacjentom skoordynowaną interdyscyplinarną opiekę, wysokiej jakości wyniki kliniczne, dostęp do najnowocześniejszych technologii  i badania kliniczne, opłacalna opieka, wyjątkowe doświadczenie pacjentów, badania i innowacje oraz holistyczne podejście do opieki nad pacjentem.

Turcja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc wakacyjnych na świecie, a teraz także jednym z najlepszych miejsc dla turystów medycznych. Prywatne szpitale w Turcji oferują najbardziej zaawansowane metody leczenia i technologie dostępne obecnie na świecie. Poza zaawansowaną technologicznie infrastrukturą medyczną, Turcja jest wiodącym kierunkiem turystycznym w zakresie opieki zdrowotnej z wieloma zaletami.

Głównymi powodami wyboru Turcji jako miejsca medycznego są

  •  Akredytowane i dobrze wyposażone szpitale
  •  Wysoka jakość usług zdrowotnych
  •  Konkurencyjne ceny
  •  Gościnność i kultura
  •  Położenie geograficzne
  •  Atrakcje tradycyjne, przyrodnicze, historyczne, turystyczne.

Przeszczep włosów w Turcji

W tej chwili nieuniknione jest mówienie o Turcji w momencie, gdy wspomina się o transplantacji włosów. Turcja nie tylko jest uważana za stolicę przeszczepu włosów na świecie, ale prawie zmonopolizowała rynek turystyki medycznej w dziedzinie transplantacji włosów i jest uważana za jedną z najlepszych metod leczenia w Turcji.

Turcja wykonuje zabiegi przeszczepu włosów cenami 2-3 razy niższymi niż w krajach europejskich i tańszymi nawet w porównaniu z niektórymi ich azjatyckimi rywalami (takimi jak Korea Południowa i Tajlandia) i prawie 15 razy niższymi niż w USA.

Według najnowszych danych przybliżone ceny przeszczepu włosów w Turcji to 1600 dolarów: podczas gdy kosztuje 3600 USD w Korei Południowej, 3900 USD w Tajlandii i 4000-9 000 USD w Europie. Podczas gdy w USA dochodzi do 15 000 USD.

Kliniki tureckie często gwarantują bardzo wysoki wskaźnik sukcesu. Procedury te są często dostarczane ze wskaźnikiem powodzenia wynoszącym 98%.

Turcja ma niewiarygodnie krótkie kolejki do oczekiwania, a w większości przypadków wcale.  Ponieważ przeszczep włosów bywa stresującą procedurą, nie czekanie długo jest główną zaletą wyjazdu do Turcji na przeszczep włosów. Po przyjeździe pacjenci mogą od razu rozpocząć kurację.

Przeszczep włosów w Turcji – jak to zorganizować?

Tak wysoka popularność przeszczepów włosów w tym kraju bywa wykorzystywana przez ośrodki nie do końca spełniające najwyższe kryteria jakości. Decydując się na wyjazd do na przeszczep włosów za granicę, trzeba to mieć na uwadze. Uzyskanie niektórych informacji na temat lekarzy przeprowadzających zabiegi w danej placówce, procedur, sprzętu oraz innych istotnych szczegółów może okazać się jednak skomplikowane i czasochłonne, szczególnie w kontekście nieznajomości języka, medycznej terminologii i zasad świadczenia pomocy.

Organizacją tego przedsięwzięcia, począwszy od załatwiania wszelkich formalności, pobytu w klinice oraz szeroko pojętego doradztwa zajmują się wyspecjalizowane w tym zakresie firmy. Zapewniają one przede wszystkim sprawdzone gabinety, opiekę przewodnika, organizację transportu, bilety, hotel na czas pobytu, a nawet catering. Takim pośrednikiem jest między innymi Meditravel przeprowadzający konsultacje online.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź