Start Aktualności Turcja – wakacje all inclusive

Turcja – wakacje all inclusive

przez Nysa Hot

Turcja rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. W tym roku jej notowania poszybowały w górę i dziś Turcja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na luksusowe wakacje. Ty też możesz tam być.

Dlaczego lubimy spędzać wakacje w Turcji?

Jest wiele powodów, dla których Polacy chętnie odwiedzają Turcję. Bajeczne plaże, liczne parki wodne i rezerwaty przyrody, bardzo duża liczba zabytków z okresu Starożytności, odmienna, a jednak fascynująca kultura, kuchnia z pogranicza Europy i Orientu, prawdziwie po turecku parzona kawa, niezwykłe widoki… Argumenty można mnożyć w nieskończoność, ale w tym roku na pierwszy plan wysuwa się coś innego.

Od 10 lipca 2021 powrót z Turcji nie wiąże się już z bezwarunkową koniecznością odbycia kwarantanny. Informacja ta zelektryzowała osoby, które nie miały sprecyzowanych planów na drugą połowę lipca oraz sierpień. Zainteresowanie wypoczynkiem w Turcji wzrosło niemal o dwieście procent i dziś śmiało można powiedzieć, że Turcja bije rekordy popularności.

Jakie zasady obowiązują przy wjeździe do Turcji?

Najłatwiej wjadą do Turcji osoby mające tzw. paszport covidowy, czyli zaszczepione na minimum 14 dni przed wjazdem do kraju. Także ozdrowieńcy, którzy przeszli Covid-19 w ciągu ostatniego półrocza nie muszą robić testów i oczywiście nie dotyczy ich kwarantanna. Pozostałe osoby będą zwolnione z kwarantanny, jeśli okażą negatywny wynik testu antygenowego wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy tureckiej lub PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed wjazdem do Turcji.

Kto uniknie kwarantanny po powrocie z Turcji?

Przepisy są jasno sformułowane i mówią nie tyle o braku konieczności odbycia kwarantanny po powrocie z Turcji, co o zwolnieniu z niej osoby, które:

– zostały zaszczepione pełnym cyklem szczepień (dwie dawki szczepionek Pfizer, Moderna, AstraZeneca lub jedna Johnson&Johnson),

– przedstawią negatywny wynik testu antygenowego lub PCR,

– są ozdrowieńcami,

– są dziećmi do lat 12 i podróżują z rodzicami, którzy przeszli pełny cykl szczepień.

W praktyce oznacza to, że tylko osoby, które będą miały pozytywny wynik testu antygenowego bądź PCR będą zmuszone do odbycia kwarantanny.

Kiedy pojechać do Turcji?

Ten gościnny kraj jest otwarty na turystów cały rok, ale największe oblężenie przeżywa oczywiście latem. W miesiącach wakacyjnych blisko połowa wyjazdów rezerwowana jest przez rodziny z dziećmi. Drugą znaczącą grupę stanowią pary wyjeżdżające na romantyczny urlop. Jesienią z oczywistych powodów dzieci będzie mniej. To dobry czas dla osób, które lubią odpoczywać poza szczytem sezonu. Jest spokojniej, mniej tłoczno, ceny także spadają. Spada też temperatura, już nie jest gorąco, ale przyjemnie ciepło. Nadal można kąpać się w morzu. Ścisły sezon turystyczny w Turcji kończy się w październiku, trwa zdecydowanie dłużej niż w Polsce.

Najpopularniejsze kierunki na tureckie wakacje 2021

Jeśli zdecydujesz się wypoczywać w Turcji z ITAKĄ, do wyboru masz kilkanaście miejscowości oferujących zróżnicowane atrakcje i warunki.

Antalya – kierunek dla koneserów. Luksusowy i jeden z najdroższych. Tydzień pobytu kosztuje ponad 3000 zł. Dużo zabytków, ciekawych muzeów, ekskluzywnych restauracji, sąsiedztwo wysokich i bardzo malowniczych gór.

Belek – region słynący z lasów piniowych wytwarzających jedyny w swoim rodzaju mikroklimat. Nie brak tu pól golfowych i bardzo przyjaznych plaż z łagodnym zejściem do wody. Doskonała baza hotelowa zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Bodrum – miejsce dla kochających zabawę i nocne życie. Nie brak tu pubów, dyskotek i klubów nocnych. O klimat miejsca dbają malownicza przystań jachtowa oraz monumentalny zamek św. Piotra. W okolicy jest dużo kameralnych plaż, na których można spokojnie odpocząć.

Kusadasi – miejscowe delfinarium sprawia, że region ten chętnie wybierają rodziny z dziećmi. W Kusadasi jest też dużo rodzinnych parków wodnych. Wizytówką Kusadasi jest piękna plaża Long Beach, ciągnąca się na 22 km.

Side – bardzo spokojna miejscowość polecana osobom, które na urlopie chcą się oddać błogiemu lenistwu. Co prawda jest tu sporo zabytków, barów, dyskotek i pubów, ale atmosfera jest wyraźnie spokojniejsza niż w innych kurortach.

Alanya – miejscowość, w której sezon turystyczny nie kończy się praktycznie nigdy. 300 słonecznych dni w roku, malownicze góry Taurus nad Morzem Śródziemnym, legendarna plaża Kleopatry, luksusowe hotele i liczne kluby muzyczne czekają na turystów przez cały rok. Za tygodniowy pobyt w Alanyi zapłacimy nieco ponad 1800 zł.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź