Start Aktualności Tym razem bez szans?

Tym razem bez szans?

przez Nysa Hot

Do 17 sierpnia można zgłaszać kandydatury na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego. Zdobywców Certyfikatu OROT 2018 poznamy we wrześniu. Czy którykolwiek z produktów z naszego regionu ma szansę na wyróżnienie?

Zwycięzcy etapów regionalnych powalczą o tytuł Polskiej Organizacji Turystycznej. W ubiegłorocznej edycji laureatem Certyfikatu Internautów POT został Zamek Niemodlin. Pozostali nominowani z Opolszczyzny tj. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie – Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego, Zamek Moszna oraz Festiwal Filmowy Opolskie Lamy musieli uznać wyższość w finale konkursu produktów z innych rejonów Polski.

Nysa wyróżniona w zeszłym roku w etapie regionalnym za miejski szlak turystyczny, w tym roku raczej nie ma co liczyć na kolejną statuetkę. Lekarstwem na to to może być zmiana formuły organizowania Festiwalu Ognia i Wody oraz Dni Twierdzy Nysa. Obie imprezy o wielkim potencjalne wyraźnie czekają na zmiany, które pozwolą pozyskać nowych odbiorców i zaistnieć w tego typu plebiscytach. Podobnie prawa ma się z otmuchowskim Latem Kwiatów oraz Aeropiknikiem w Paczkowie. Tu również organizatorzy muszą uderzyć się w pierś i poszukać nowych rozwiązań, choćby po to by nie stracić stałych bywalców. Mniejsze wydarzenia nie wybiegają poza zasięg regionalny. 

Konkurs organizowany przez POT ma na celu wyróżnienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich promocję, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź