Start Hot Tymczasowa zmiana lokalizacji dworca PKS w Nysie

Tymczasowa zmiana lokalizacji dworca PKS w Nysie

Zmiana ma związek z remontem dworca

przez Nysa Hot

Ważna informacja dla pasażerów. W związku z budową Centrum Przesiadkowego w Nysie, zmianie ulegnie lokalizacja dworca autobusowego.

– Do czasu zakończenia remontów, dworzec autobusowy zostanie przeniesiony na ulicę Racławicką, pomiędzy obecnym dworcem PKS a restauracją McDonald’s – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Zmieni się nie tylko wygląd samego dworca, ale także otoczenie obiektu, które ma być nowoczesne i przyjazne pasażerom. Dzięki remontowi przybędzie zielonych skwerów z ławkami, wymienione zostanie także oświetlenie oraz powstanie parking dla podróżnych.

Remont dworca realizują Gmina Nysa i Powiat Nyski. Powiat zadba m.in. o powstanie nowych peronów z zadaszeniem, a także budowę jezdni manewrowej dla pętli autobusowej. Gmina i Powiat otrzymały na ten cel dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Za kilka lat Nysa ma być ważnym punktem na tzw. szprysze nr 8, czyli kolei prowadzącej aż do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź