Start Hot Tymczasowa zmiana lokalizacji dworca PKS w Nysie

Tymczasowa zmiana lokalizacji dworca PKS w Nysie

Zmiana ma związek z remontem dworca

przez Nysa Hot

Ważna informacja dla pasażerów. W związku z budową Centrum Przesiadkowego w Nysie, zmianie ulegnie lokalizacja dworca autobusowego.

– Do czasu zakończenia remontów, dworzec autobusowy zostanie przeniesiony na ulicę Racławicką, pomiędzy obecnym dworcem PKS a restauracją McDonald’s – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Zmieni się nie tylko wygląd samego dworca, ale także otoczenie obiektu, które ma być nowoczesne i przyjazne pasażerom. Dzięki remontowi przybędzie zielonych skwerów z ławkami, wymienione zostanie także oświetlenie oraz powstanie parking dla podróżnych.

Remont dworca realizują Gmina Nysa i Powiat Nyski. Powiat zadba m.in. o powstanie nowych peronów z zadaszeniem, a także budowę jezdni manewrowej dla pętli autobusowej. Gmina i Powiat otrzymały na ten cel dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Za kilka lat Nysa ma być ważnym punktem na tzw. szprysze nr 8, czyli kolei prowadzącej aż do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź