Start Aktualności U nas na razie bezpiecznie

U nas na razie bezpiecznie

przez Nysa Hot

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nysie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem nr 1 niezmiennie koronawirus i stan przygotowania służb do ewentualnego wybuchu epidemii.

W posiedzeniu poza władzami gminy i powiatu wzięli udział m.in. przedstawiciele powiatowych służb i inspekcji oraz kierownicy jednostek samorządowych. Szpital w Nysie reprezentował ordynator oddziału zakaźnego. – Pamiętajmy przede wszystkim o profilaktyce i zadbaniu o dobry stan psycho-fizyczny – mówi Tadeusz Sarzyński.

Dyrektor nyskiego Sanepidu Janusz Trzęsimiech apelował o podejście zdroworozsądkowe do zagrożenia. – Pamiętajmy, żeby sprawdzać informacje o koronawirusie w sprawdzonych źródłach, m.in. na stronie Ministerstwa Zdrowia, czy też na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

Podczas spotkania wypracowano również procedury postępowania w zakresie sposobu utylizacji odpadów, zapewnienia pomocy medycznej i psychologicznej oraz organizacji miejsc do prowadzenia kwarantanny. W ostatnich dniach Zarząd Powiatu podjął również działania o charakterze profilaktycznym. Mowa o zakupie środków dezynfekujących do rąk dla uczniów szkół powiatowych. Dla uczniów zostanie również przeprowadzone szkolenie dotyczące prawidłowego mycia rąk.

fot. Powiat Nyski

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź