Start Aktualności Uczeń SP 10 w Nysie Mistrzem Polski!

Uczeń SP 10 w Nysie Mistrzem Polski!

przez Nysa Hot

Jan Wojtasik, uczeń klasy 7 b Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Nysie został Mistrzem Polski w taekwondo Polskiej Federacji Taekwodno. Zawody odbyły się w sobotę 13 kwietnia w Trzebnicy.

– Na matach w Trzebnicy rywalizowało ponad 700 zawodników z całej Polski w 5 kategoriach wiekowych. Janek Wojtasik (I dan) okazał się najlepszy w kategorii juniorów w walkach „punkt stop”. Złoty medal zdobył po ciężkiej walce finałowej z wymagającym rywalem. Przez cały pojedynek trwała ostra rywalizacja, która zakończyła się sukcesem młodego nysanina – informuje szkoła.

– Janek trenuje taekwondo od 6 roku życia. Obecnie jest podopiecznym trenera Marka Wyki w Opolskim Klubie Sztuk Walki. Warto podkreślić, iż Mistrzostwa Polski PFT w Trzebnicy były turniejem kwalifikacyjnym do kadry Polski. Na ubiegłorocznych mistrzostwach kraju Janek zdobył brązowy medal, dzięki czemu znalazł się w gronie szkolnych stypendystów Burmistrza Nysy.

Gratulujemy i życzymy wielu sportowych sukcesów.

Foto: Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź