Start Aktualności Uczennica z naszego regionu z maksymalną liczbą punktów z egzaminu ósmoklasisty!

Uczennica z naszego regionu z maksymalną liczbą punktów z egzaminu ósmoklasisty!

przez Nysa Hot

Początek wakacji dla ósmoklasistów i maturzystów wcale nie oznacza beztroski. Często to nerwowe oczekiwanie na wyniki egzaminów. I później radość, albo rozczarowanie. Zdecydowanie to pierwsza emocja towarzyszy Zosi Jałowiec, która osiągnęła znakomity wynik podczas egzaminu ósmoklasisty.

Miło nam poinformować, że nasza absolwentka, uczennica klasy VIIIa Zofia Jałowiec, otrzymała z przedmiotów egzaminacyjnych egzaminu ósmoklasisty maksymalną ilość punktów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! – informuje Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie.

Dodajmy, że wynik Zosi przedstawia się następująco:

– Język polski 96%
– Matematyka 100%
– Język angielski 100%

My także gratulujemy Zosi. Nie wszystkim jednak poszło tak dobrze na egzaminie ósmoklasisty. Sprawdzamy jak wyglądało to w przypadku poszczególnych przedmiotów.

Jeśli chodzi o język polski, to uczniowie z naszego województwa mieli średnio 64 proc. punktów możliwych do zdobycia. Średnia w kraju wyniosła 66 proc.

W przypadku królowej nauk wynik był słaby zarówno w skali kraju, jak i województwa. Uczniowie z opolskiego zdobyli przeciętnie 50 proc., z matematyki, w całym kraju było to 53 proc.

Jeśli chodzi o język angielski, to średnie wyniki opolskich uczniów są niemal identyczne jak w skali kraju – u nas to 65 proc. punktów, a średnia krajowa jest o punkt procentowy wyższa. 

Foto: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź