Start Aktualności Uczennice Ekonomika wśród najlepszych w Polsce!

Uczennice Ekonomika wśród najlepszych w Polsce!

przez Nysa Hot

Po raz drugi z rzędu zespół uczniów z nyskiego Ekonomika zajął  I miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku to już 10. edycja tego konkursu, zbiegająca się z 90-leciem funkcjonowania ZUS w Polsce.

5 marca 2024 r. Paulina Tabaszewska, Klaudia Ziółkowska – rywalizowały z uczniami z 20 szkół średnich o tytuł najlepszej drużyny w województwie opolskim. Etap okręgowy olimpiady odbył się na w Opolu na Politechnice
Opolskiej, a organizatorem olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test składający się z 25 pytań wielokrotnego wyboru z uwzględnieniem czasu odpowiedzi. Test dotyczył zasiłków, rent, emerytur, zasad rozliczeń, a także ogólnej wiedzy o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i jego zadaniach.

Nasza drużyna znalazła się tym samym w gronie najlepszych 20 drużyn z całej Polski i
18 kwietnia 2024 r. w Warszawie będą reprezentować nasze województwo. Laureatki do konkursu przygotowała nauczycielka przedmiotów zawodowych naszej szkoły Stella Woźniak – mówi Barbara Maroszek, wicedyrektor ZSE Nysa.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znajduje się na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki, co oznacza, że laureaci są zwolnieni z części egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako organizator olimpiady zawarł z wieloma polskimi uczelniami umowy, na mocy których laureaci i finaliści mogą skorzystać z preferencyjnych warunków przyjęcia na studia.

Foto: ZSE Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź