Start Aktualności Uczniowie Budowlanki przekazali książki dla potrzebujących

Uczniowie Budowlanki przekazali książki dla potrzebujących

przez Nysa Hot

Do 22 listopada w DEKADZIE trwa akcja Zaczytane Ławki. W galerii można odwiedzić niezwykłą wystawę Zaczytanych Ławek i oddać przeczytane książki, które następnie trafiąją do szpitali i ośrodków pomocowych.

– Do Dekady książeczki dla Fundacji Zaczytani.org dostarczyli uczniowie z Technikum Budowlanego w Nysie z klasy 3 BF4 z wychowawczynią Małgorzatą Wołoszczuk i główną organizatorką Haliną Chowałko – informuje galeria DEKADA.

Uczniom i nauczycielom podziękował Maciej Kwit, dyrektor galerii DEKADA w Nysie.

Do galerii można przynosić książki używane, ale w dobrym stanie, wydane po 2000 roku, przeznaczone dla dzieci lub dla dorosłych. Książki zasilą Zaczytane Biblioteki, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach, placówkach opiekuńczych, wychowawczych i pomocowych.

Zaczytana Biblioteka nie jest zwykłą wypożyczalnią książek. To księgozbiór oparty na idei bookcrossingu. Podopieczni danej placówki – inaczej niż w zwykłej bibliotece – mogą zabierać ze sobą ulubione pozycje, a Fundacja Zaczytani.org stale uzupełnia zbiory – mówi Michał Stępień, członek zarządu fundacji.

Książki zebrane w Dekadzie zasilą Zaczytaną Bibliotekę, którą galeria ufunduje dla placówki pomocowej.

Zaczytana Wystawa oraz zbiórka książek potrwają do 22 listopada 2021 r.

Foto: Galeria DEKADA w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź