Start Aktualności Uczniowie Carolinum posłami tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży!

Uczniowie Carolinum posłami tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży!

przez Nysa Hot

Tego zaszczytu dostąpią Wiktoria Mielniczek i Konrad Szwec. Uczniowie Carolinum musieli włożyć dużo pracy, by dostać się na Wiejską. 

– Ciężka praca została przekuta w sukces! Wiktoria Mielniczek i Konrad Szwec z klasy 3ph zostali Posłami tegorocznej XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniu 1 czerwca 2022 r. Dodatkowo Wiktoria i Konrad, jako najlepiej oceniony zespół w województwie opolskim, zostali zaproszeni do udziału w seminariach, które odbędą się Sulejówku oraz w posiedzeniu komisji, które będzie miało miejsce w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – informuje Carolinum.

W tym roku Sejm Dzieci i Młodzieży przebiega pod hasłem: „Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.” Bohaterem Wiktorii i Konrada został Jerzy Kozarzewski.

Dodajmy, że opiekunem merytorycznym uczniów jest Anna Cisakowska.

Foto: Carolinum Nysa/FB

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź