Start Edukacja Uczniowie liceum plastycznego wybrali swojego patrona

Uczniowie liceum plastycznego wybrali swojego patrona

przez Nysa Hot
Zmiany w liceum plastycznym w Nysie. Szkoła włożyła wniosek do starostwa o nadanie imienia placówce. Rada Powiatu zgodziła się z wyborem uczniów. 

Imieniem Adama Chmielowskiego zostało nazwane Liceum Sztuk Plastycznych w Nysie. Zakonnik franciszkański oraz malarz był reprezentantem realizmu. Krytyk oraz teoretyk sztuki jest autorem takich obrazów jak ,,Ecce Homo”, czy ,,Dziewczynka z pieskiem”. Patron znany jest także jako święty Brat Albert. – Młodzież szkoły oraz grono pedagogiczne zwróciło się do nas o nadanie imienia tej szkole. Zostało to demokratycznie wybrane, także myślę, że uszanujmy ich wybór. Jest to dość ciekawy patron. Myślę, że z chwałą dla tej szkoły – zachęcał przed głosowaniem starosta Andrzej Kruczkiewicz.
Radni Powiatowi 23 głosami ”za” przyjęli uchwałę. Przypomnijmy, że liceum wchodzi w skład Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie. Placówka prowadzona jest przez Starostwo Powiatowe.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź