Start Aktualności Uczniowie SP 1 w Nysie regularnie dokarmiają ptaki w szkolnych karmnikach

Uczniowie SP 1 w Nysie regularnie dokarmiają ptaki w szkolnych karmnikach

przez Nysa Hot

Szkolna grupa „Ekobadaczy” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie pod kierunkiem Ewy Kardeli-Dyrki ponownie podjęła się wyzwania i przeprowadza akcję pod hasłem „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”.

Uczniowie systematycznie przygotowują dla naszych skrzydlatych przyjaciół poczęstunek w formie wiszących „ciasteczek” oraz regularnie dokarmiają ptaki w szkolnych karmnikach. Przygotowane smakołyki to zimowy, energetyczny pokarm, który składa się z nasion słonecznika, pszenicy, prosa, kukurydzy i innych zbóż. Wspólne przygotowywanie pyszności dla fruwających przyjaciół sprawia wszystkim dużo radości. Ciasteczka rozwieszane są na Alei Praw Dziecka oraz w okolicy szkolnej. Dokarmianie ptaków Uczniowie zakończą wraz z nadejściem wiosny. Aby pomóc ptakom przetrwać zimę zachęcamy wszystkich do systematycznego, rozważnego dokarmiania ich w pobliżu swoich domów – informuje szkoła.

Foto: SP 1 w Nysie/Facebook

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź