Start Aktualności Uczniowie SP 3 w Nysie najlepsi w województwie!

Uczniowie SP 3 w Nysie najlepsi w województwie!

przez Nysa Hot

Nysa ma podwójnych MISTRZÓW województwa w grach i zabawach! Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie wywalczyli złote medale.

Dziewczęta i chłopcy SP nr 3 w Nysie dokonali niebywałego wyczynu. Wygrali wojewódzki finał igrzysk dzieci w grach i zabawach w swoich kategoriach. Osiągnięcie jest tym bardziej niesamowite, iż ośmiu zawodników (+ tylko jeden rezerwowy), muszą wykazać się dużą wszechstronnością startując w ośmiu różnych konkurencjach – informuje szkoła.

Wśród konkurencji są m.in.  slalom kijem hokejowym z piłeczką tenisową,  skoki z piłką siatkową miedzy kolanami, wyścig z przenoszeniem piłki lekarskiej czy skoki w dal z miejsca.

– Sukces tym większy, iż część szkół w województwie miała możliwość przygotowywać uczniów od pierwszej klasy do tych konkurencji. Nasi uczniowie w większości przygotowywali się od września tego roku szkolnego bardzo systematycznie pracując na lekcjach, na zajęciach pozalekcyjnych i w czasie ferii. Opiekunem dziewcząt jest Pan Maciej Ciuła, chłopców przygotowywała Pani Ewa Strukowska – informuje szkoła.

Foto: SP 3 w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź