Start Aktualności Ulatnia się czad przy Sudeckiej. Tylko połowa bloków bezpieczna

Ulatnia się czad przy Sudeckiej. Tylko połowa bloków bezpieczna

przez Nysa Hot

Trwa akcja strażaków PSP w jednym z wieżowych przy ul. Sudeckiej w Nysie. Mierniki wykazały pięciokrotnie przekroczone dopuszczalne normy. Wczoraj straż interweniowała w tym samym bloku.

Niebezpieczne osiedle w Nysie

Na miejscu pracują trzy zastępy, a mieszkanie w którym ulatnia się czad i mieszkania w pionie są wietrzone. To bodajże szósta taka sytuacja w obrębie ul. Prusa i Sudeckiej w ostatnim czasie. I jak zawsze powraca pytanie, kiedy spółdzielnia KEN i Nyska Energetyka Cieplna podłączą lokatorów do centralnego systemu. Do tej pory, w pobliżu, tylko około połowa bloków nie korzysta już z piecyków gazowych, przez co kilkuset lokatorów nie może spać spokojnie. Jak tłumaczono nam przed rokiem w spółdzielni KEN, w niektórych wspólnotach nie ma wymaganej większości zamieszkałych osób na wymianę niebezpiecznych piecyków. Czy musi znów dojść do tragedii, aby zmienić myślenie niektórych ludzi?

Dodatkowym problemem jest brak kominiarzy w regionie. Do Nysy na rutynowe kontrole oraz na nagłe interwencje sprowadzani są kominiarze z innych miast.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź