Start Hot Ulatniał się gaz. 15-latek wezwał służby ratunkowe

Ulatniał się gaz. 15-latek wezwał służby ratunkowe

przez Nysa Hot

11 lutego o godz 13:55 strażacy zostali wezwani do Prudnika na ul. Kolejową. Powodem wezwania było podejrzenie rozszczelnienia instalacji gazowej w budynku wielorodzinnym.

– Na czas prowadzonych działań mieszkańcy zagrożonej kamienicy zostali ewakuowani a obszar wokół budynku został wyłączony z ruchu kołowego i pieszego (skrzyżowanie ul. Nyskiej z Kolejową). Ostatecznie potwierdzona została awaria gazociągu poza budynkiem – informuje OSP Łąka Prudnicka.

Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, zastęp z OSP Łąka Prudnicka, zastęp z OSP Moszczanka, Policja oraz Pogotowie gazowe.

– Szczególne podziękowania jednak należy kierować do Dominika Jarczewskiego. To właśnie ten młody 15-letni człowiek dostrzegł zagrożenie i bez wahania postanowił zaalarmować służby ratownicze. Mimo problemu z telefonem (awaria mikrofonu), udał się do pobliskiego sklepu, gdzie ekspedientka użyczyła telefonu z którego zadzwonił na numer alarmowy 112 przedstawiając operatorowi całą sytuację. Postawa godna podziwu, a przede wszystkim naśladowania – informuje OSP Moszczanka.

Foto: OSP Łąka Prudnicka 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź