Start Hot Ulica Wrocławska po nowemu?!

Ulica Wrocławska po nowemu?!

przez Nysa Hot

Jako pierwsi poznaliśmy ciekawą wizualizację ul. Wrocławskiej według koncepcji architekta Tomasza Grębskiego. Według pomysłu projektanta, miałaby tam powstać pierzeja nawiązująca do dawnej zabudowy.

Nowy pasaż przy Wrocławskiej w Nysie?

Wizualizacja to odpowiedź na potrzebę, którą widzimy teraz w Nysie. Według naszej pracowni, po kompleksowym remoncie głównych ulic miasta, brakującym elementem, który dopełniłby otoczenie okolicy rynku jest pierzeja ul. Wrocławskiej.  W tym momencie mamy tam parterowy pawilon, który urbanistycznie nie tworzy wnętrza. Przyzwyczailiśmy się do niego, ale historycznie była tam zabudowa z dwóch stron i uważam, że warto ją przywrócić. Chodzi o wytworzenie przestrzeni urbanistycznej, kubatury i odtworzenie tej zabudowy, która kiedyś miała tam miejsce – mówi Tomasz Grębski, architekt. 

Pomysł nie będzie łatwy do wcielenia w życie, gdyż znajdujące się w pierzei lokale są własnością kilku inwestorów. Po ewentualnym wcieleniu go w życie, w zabudowie nadal będą mieszkania i lokale usługowe.

Warto dodać, że przyszła inwestycja na pewno nie będzie posiadać barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych (czytaj też: podnośnik dla osób niepełnosprawnych)

Do tego tematu na pewno wrócimy na portalu Nysa Hot

Przy współpracy z serwis samochodów ciężarowych

Przy współpracy z Napisy do filmów i video – Skrivanek

 

Wizualizacja: pracownia architektoniczna Grębski

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź