Start Hot Ulica Wrocławska po nowemu?!

Ulica Wrocławska po nowemu?!

przez Nysa Hot

Jako pierwsi poznaliśmy ciekawą wizualizację ul. Wrocławskiej według koncepcji architekta Tomasza Grębskiego. Według pomysłu projektanta, miałaby tam powstać pierzeja nawiązująca do dawnej zabudowy.

– Wizualizacja to odpowiedź na potrzebę, którą widzimy teraz w Nysie. Według naszej pracowni, po kompleksowym remoncie głównych ulic miasta, brakującym elementem, który dopełniłby otoczenie okolicy rynku jest pierzeja ul. Wrocławskiej.  W tym momencie mamy tam parterowy pawilon, który urbanistycznie nie tworzy wnętrza. Przyzwyczailiśmy się do niego, ale historycznie była tam zabudowa z dwóch stron i uważam, że warto ją przywrócić – mówi Tomasz Grębski, architekt. 

– Chodzi o wytworzenie przestrzeni urbanistycznej, kubatury i odtworzenie tej zabudowy, która kiedyś miała tam miejsce – dodaje Grębski.

Pomysł nie będzie łatwy do wcielenia w życie, gdyż znajdujące się w pierzei lokale są własnością kilku inwestorów. Po ewentualnym wcieleniu go w życie, w zabudowie nadal będą mieszkania i lokale usługowe. Do tego tematu na pewno wrócimy na portalu Nysa Hot.

Wizualizacja: pracownia architektoniczna Grębski

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź