Start Aktualności Ultramaratończyk z Nysy z kolejnym rekordem

Ultramaratończyk z Nysy z kolejnym rekordem

przez Nysa Hot

Ultramaratończyk Sanyaja Jaraszek z Nysy pokonał 182 kilometry w 24 godziny, zajmując 8. miejsce w klasyfikacji mężczyzn w 16. Mistrzostwach Polski w Biegu Dobowym w Pabianicach.

W dniach 5-6 maja odbyły się 16. Mistrzostwa Polski w Biegu Dobowym w Pabianicach, w którym wzięło udział ok. 100 zawodników. Obsada była międzynarodowa, oprócz naszych reprezentantów, udział wzięli zawodnicy z Czech, Ukrainy, Litwy, Hiszpanii oraz Francji. Bieg w Pabianicach jest najbardziej prestiżowym biegiem w kategorii ultra biegów organizowanych w Polsce.

Sanjaya Jaraszek, licencjonowany zawodnik z klubu AZS AWF KATOWICE, 64 letni Nysanin, jako jedyny przedstawiciel województwa opolskiego zajął  bardzo wysokie 8. miejsce w klasyfikacji mężczyzn. Przebiegł 182 km, a tym samym pokonał swój własny rekord (73km- Kraków 2016, 180km- Pabinice 2022, 182km- Pabianice 2023).

Zawody odbyły się w Parku Wolności. Organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki, a głównym sponsorem ABM Jędraszek UltraPark.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź