Start Edukacja Umicore szansą dla studentów

Umicore szansą dla studentów

przez Nysa Hot

W tym tygodniu miało miejsce podpisanie aktu erekcyjnego oraz uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod fabrykę UMICORE. W uroczystości wraz z przedstawicielami władz państwowych i lokalnych wziął udział JM Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski. Oprawę muzyczną zapewnili studenci Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie.

Belgijska firma UMICORE wybuduje w podnyskiej strefie ekonomicznej zakład produkcyjny materiałów katodowych, które wchodzą w skład baterii litowo-jonowych. UMICORE przewiduje zatrudnienie w I etapie rozwoju firmy około 400 osób. Materiały katodowe z zakładu w Nysie trafią głównie do baterii litowo-jonowych stosowanych w samochodach elektrycznych na rynek europejski.

Na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie studenci mają możliwość kształcenia na nowej specjalności – inżynieria zrównoważonego rozwoju. Ma to związek właśnie z budową zakładu firmy UMICORE w strefie ekonomicznej WSSE Invest – Park Radzikowice-Goświnowice. Nie jest także wykluczone, że po rozpoczęciu działalności fabryki w nyskiej Uczelni powstaną w przyszłości także nowe kierunki studiów związane z branżą elektromobilności.

W nowym zakładzie potrzebna będzie wysoko wykwalifikowana kadra pracowników. Nyska PWSZ rozwija współpracę z firmą UMICORE w zakresie przygotowania kadr inżynierskich dla potrzeb inwestora i branży związanej z elektromobilnością.

fot. Umicore

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź