Start Aktualności Umicore w Nysie uznane za Dobrego Pracodawcę 2022

Umicore w Nysie uznane za Dobrego Pracodawcę 2022

przez Nysa Hot

22 listopada 2022 roku Umicore w Nysie otrzymała tytuł „Laureata Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2022”. Tytuł ten potwierdza, że firma jest wrażliwa na potrzeby swoich pracowników i społeczności lokalnych.

Wyróżnienie Dobry Pracodawca zostało przyznane przez Forum Biznesu po ocenie podejścia Umicore do rozwoju pracowników, równości szans, pakietu świadczeń, warunków BHP, a także relacji ze społecznościami lokalnymi w Nysie. – Jesteśmy bardzo dumni z uznania nas za Dobrego Pracodawcę – wyjaśnia Wiwiana Ziółkowska, Menadżer Działu Personalnego w Nysie. – Czujemy, że jest to uznanie dla naszych wysiłków, aby nie tylko stworzyć bezpieczne i przyjemne miejsce pracy dla wszystkich naszych pracowników, ale także dla naszych działań na rzecz lokalnych społeczności”

W lipcu 2022 roku Umicore rozpoczął produkcję materiałów katodowych w Nysie, ale prace budowlane zakładu rozpoczęły się w 2019 roku. Dziś Umicore zatrudnia 250 osób, a do końca 2023 roku ich liczba ma wzrosnąć do 400. – Obecnie firma oferuje zatrudnienie w szerokim spektrum specjalności zarówno w obszarze produkcji, utrzymania ruchu, logistyki, laboratorium, technologii, inżynierii oraz w działach wspierających, np. zakupach, jakości czy IT – wyjaśnia Wiwiana Ziółkowska.

Do tej pory firmie udało się przyciągnąć wielu wysoce wykwalifikowanych ludzi z odpowiednim nastawieniem i ambicją do budowania kariery w nowoczesnym, międzynarodowym i zaawansowanym technologicznie środowisku. – Mamy wiele do zaoferowania – dodaje Ziółkowska. – Z jednej strony działamy w szybko rozwijającej się i dynamicznej branży zorientowanej na przyszłość, która przynosi wiele ekscytujących wyzwań w pracy. Z drugiej strony, nasi ludzie mogą budować długofalową karierę w silnej, stabilnej i niezawodnej firmie, która ma ponad 200-letnią historię. 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź