Start Aktualności Umicore zasadziło blisko 200 drzew wokół zakładu

Umicore zasadziło blisko 200 drzew wokół zakładu

przez Nysa Hot

Akcję sadzenia drzew firma Umicore zainicjowała w ramach projektu zagospodarowania terenu zielonego. Sadzonki klona zwyczajnego oraz platana londyńskiego znalazły swoje miejsce tuż obok głównej bramy wjazdowej zakładu w Radzikowicach.

W Umicore staramy się wywierać pozytywny wpływ na nasze otoczenie i środowisko – każdego dnia i we wszystkim, co robimy. Nasi pracownicy wysoko oceniają działania w zakresie ekologii i recyklingu. Pomysł sadzenia drzew przyszedł więc do nas naturalnie i szybko podjęliśmy decyzję – mówi Agata Czechowska, manager General Site Services and Communication Umicore Poland.

Zasadzone drzewa to klony globosum i platany londyńskie. Ogrodnicy cenią klony, ponieważ osiągają one zgrabną, kulistą koronę bez konieczności cięcia formującego. U większych klonów gęsta korona staje się prawdziwą ostoją dla ptaków. Znosi okresowe niedobory wody i ma raczej niewielkie wymagania glebowe, co jest zaletą w zmiennym, coraz cieplejszym klimacie. Klon zwyczajny znany jest ze swojej charakterystycznej kory i zdolności do osiągania majestatycznych rozmiarów – niektóre okazy sięgają nawet 30 metrów wysokości. Jedno dojrzałe drzewo pochłania średnio tonę dwutlenku węgla na każdy metr sześcienny wzrostu i produkuje w tym procesie prawie 730 kilogramów tlenu. Młode drzewa w największym stopniu pochłaniają dwutlenek węgla.


Klony i platany Umicore ucieszą nie tylko pracowników zakładu. – Ostatnio zauważyliśmy w pobliżu naszego zakładu sporo biegaczy, rowerzystów i rolkarzy. Teraz jest tu piękniej, a za kilka lat nasze drzewa przyniosą amatorom aktywnego wypoczynku trochę cienia i chłodu – zauważa Agata Czechowska.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź