Start Aktualności Umowa na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności podpisana

Umowa na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności podpisana

przez Nysa Hot

W piątek, 25 sierpnia, w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się oficjalne podpisanie umowy dotyczącej utworzenia i wsparcia funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w Nysie.

Umowę podpisał Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski oraz Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki, w obecności Violetty Porowskiej Poseł na Sejm RP, Katarzyny Czochary Poseł na Sejm RP, Janusza Kowalskiego Wiceministra Rolnictwa, Henryka Mamali Dyrektora CKZiU w Nysie.

Branżowe Centrum Umiejętności z dziedziny „Prace wykończeniowe” stanie się nowym rodzajem placówki umożliwiającej uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Celem realizacji przedsięwzięcia jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w poszczególnych branżach poprzez zapewnienie przestrzeni dla innowacyjnej i trwałej współpracy biznesu z edukacją zawodową na wszystkich poziomach kształcenia zawodowego, a także wdrożenie koncepcji doskonałości zawodowej w polskim systemie kształcenia zawodowego.

Całkowita wartość projektu to blisko 11 milionów złotych, w tym 9 432 898 zł stanowi otrzymane wsparcie.

Branżowe Centrum Umiejętności w Nysie, ma powstać w wyniku przebudowy i adaptacji istniejącej infrastruktury obiektów oświatowych przy ul. Marii Rodziewiczówny. Będzie wchodzić w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie.

Liderem Projektu jest Powiat Nyski, a realizatorem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie. Inwestycja będzie realizowana przy współpracy Polskiej Izby Budownictwa oraz Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź