Start Aktualności Umowa podpisana! Rolnik będzie miał nowoczesną salę gimnastyczną

Umowa podpisana! Rolnik będzie miał nowoczesną salę gimnastyczną

przez Nysa Hot

Już niedługo Starostwo Powiatowe rozpocznie jedną z większych inwestycji w powiecie nyskim, czyli budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy nyskim Rolniku. 

W poniedziałek, 28 marca starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz i wicestarosta nyski Damian Nowakowski podpisali umowę na realizację inwestycji z Arkadiuszem Rządkowskim, Prezesem firmy Nellbau.

– Budowa nowoczesnej sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym, z całą pewnością podniesie standard wychowania fizycznego w szkole na zupełnie inny poziom. Umożliwi także wprowadzenie do oferty edukacyjnej szerokiej gamy zajęć i programów sportowo-rekreacyjnych – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

Zadanie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 16 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Inwestycja będzie kosztować ponad 12 mln zł. Powiat Nyski otrzymał dofinansowanie na jej realizację w wysokości 10 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź