Start Aktualności Umowa PWSZ w Nysie z PKS podpisana

Umowa PWSZ w Nysie z PKS podpisana

przez Nysa Hot

Na współpracy mają skorzystać przede wszystkim studenci kierunków technicznych i ekonomicznych, dla których wśród obszarów zainteresowania zawodowego są transport i komunikacja samochodowa, informatyka, ekonomia i zarządzanie.

PWSZ w Nysie zwiększa możliwości dla swoich studentów

Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski oraz Prezes PKS w Nysie Beata Juralewicz podpisali umowę współpracy pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie, a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej.

Z usług PKS w Nysie korzysta na co dzień wielu studentów nyskiej Uczelni. Firma będzie teraz także wspierała proces dydaktyczny poprzez organizację praktyk i staży studenckich, spotkań i warsztatów. Umowa dotyczy również współpracy na polu nauki oraz realizacji wspólnych projektów wpływających na rozwój obu partnerów.

W ostatnich latach nyska Uczelnia jest bardzo aktywna w poszukiwaniu partnerów. Dzięki temu studenci mają zapewnione nie tylko praktyki i płatne staże, ale również fundowane stypendia. To dobry krok, by utrzymać dotychczasowy poziom i stopniowo się rozwiać. Jeszcze dekadę temu studenci z Opolszczyzny musieli na własną rękę szukać firm do odbycia praktyk. Dziś tendencja jest odwrotna.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź