Start Hot Uratował człowieka z pożaru

Uratował człowieka z pożaru

przez Nysa Hot

17 marca ok godz. 22:30 służby ratunkowe zostały zadysponowane do pożaru altanki na ogródkach działkowych w miejscowości Konradów (gm. Głuchołazy). W pożarze poszkodowana została jedna osobą, która z ogólnymi oparzeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Gdyby nie pomoc jednego z mieszkańców, zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. 

– Można śmiało powiedzieć, że jeden z mieszkańców gminy Głuchołazy stał się bohaterem, udzielając pomocy człowiekowi, który przebywał w płonącej altanie. Po dojeździe na miejsce naszych strażaków, zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar altanki na ogródkach działkowych. Jak się okazało, osoba postronna w pierwszej fazie tego pożaru wyciągnęła z altanki mężczyznę (właściciela obiektu). Gdyby nie to działanie, doszłoby do wielkiej tragedii, mielibyśmy ofiarę śmiertelną. Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcowi gminy Głuchołazy, który uratował ludzkie życie – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie. 

Właściciel altany z poparzeniami został zabrany do szpitala. Na miejscu pożaru działało łącznie 5 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP.

Foto: OSP w Bodzanowie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź