Start Aktualności Utalentowani artystycznie uczniowie docenieni

Utalentowani artystycznie uczniowie docenieni

przez Nysa Hot

29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Stypendia za osiągnięcia artystyczne przyznawane są od roku 2018 na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Nysie. Stypendium jest wyróżnieniem i formą nagrody za wybitne osiągnięcia w muzyce, literaturze, tańcu oraz innych dziedzinach artystycznych na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Stypendia za rok szkolny 2022/2023 otrzymało 20 uczniów z Gminy Nysa.

Dyplomy wręczył Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny. Stypendyści wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście wysłuchali także świetnych wykonań utworów muzycznych prezentowanych przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie: Michała Galińskiego, ucznia klasy śpiewu dr Agnieszki Niewiadomskiej, akompaniator – p. Szymon Blaszyński, Mai Bąkowskiej, uczennicy klasy fletu p. Justyny Banaś – Rademacher, akompaniator p. Dominik Zabłocki oraz Filipa Brzeźnickiego, ucznia klasy perkusji p. Urszuli Przywary, akompaniator – p. Dominik Zabłocki.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac uczniów nyskiego „Plastyka” – Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie.

Wszystkim stypendystom jeszcze raz gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!

Lista stypendystów:

Maja Bąkowska

Filip Brzeźnicki

Natalia Chwastek

Laura Goryczka

Oliwia Grzegorek

Oliwia Haupka

Kornelia Kalisz

Maja Krawczyk

Zofia Krawczyk

Julian Krawczyk

Emilia Kubica

Julia Łapińska

Natalia Maślej

Laura Mazurkiewicz

Zuzanna Nowak

Katarzyna Stawik

Michalina Szydłowska

Anna Trytko

Emilia Trytko

Justyna Wolańska

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź