Start Aktualności Uwaga na pieszych

Uwaga na pieszych

przez Nysa Hot

Nysianie dojeżdżający rano samochodami do pracy muszą szczególnie uważać na pieszych. Szczególnie, bo wyłączone latarnie powodują, że jest bardzo słaba widoczność. Jesienna aura trzyma niektóre rejony miasta w mroku.  

Słońce wschodzi coraz później, o czym zdaje się zapominać zakład energetyczny. Za wcześnie wyłączane latarnie to zmora kierowców, którzy oślepiani światłami nadjeżdżających pojazdów wypatrują, czy w okolicach jezdni nie przechodzi ktoś ubrany w ciemne ubranie.Taka sytuacja ma miejsce przy niektórych ulicach. Co ciekawe oświetlone są np. niewielkie ulice jak Wałowa oraz Kądziołki, a ciemno jest przy Prusa. Na odcinku od starego pogotowania do Łasucha i zabudowań jednorodzinnych mamy 5 nieoświetlonych przejść. Jedyna czynna latarnia stoi przy budynku spółdzielni KEN. Zdejmij rano nogę z gazu – to najlepsza odpowiedź na zapobieganie potencjalnemu nieszczęściu. Pieszym radzimy nosić jasne ubrania i jakiś element odblaskowy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź