Start Aktualności UWAŻAJ NA TE SMS-Y! Możesz stracić pieniądze!

UWAŻAJ NA TE SMS-Y! Możesz stracić pieniądze!

przez Nysa Hot

Uważajmy na fałszywe SMS-y o paczce rzekomo zatrzymanej przez „służby celne”.  Nie klikajmy linków z takiej wiadomości, ani na nią nie odpowiadajmy, gdyż jest oszustwo. Pamiętajmy także, by skorzystać ze sprawdzonych firm.

Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne. Taką wiadomość w ostatnich dniach otrzymało wielu mieszkańców naszego regionu. Otwarcie załączonego linka mogło niestety zakończyć się utratą naszych pieniędzy. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się nabrać na coraz bardziej wymyślne metody oszustów.

-Przestępcy podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, czy też firmy kurierskie wysyłają do przypadkowych osób wiadomość z prośbą o dopłacenie niewielkiej kwoty do zamówionej przesyłki. Nadawca może również udawać, że wiadomość wysłana jest z Urzędu Skarbowego lub Urzędu Celnego. Wówczas również chodzi o niewielką dopłatę. Aby dowiedzieć się więcej lub aby uiścić zapłatę, należy kliknąć w wysłany SMS-em link. – opisuje proceder nyska Policja.

Wówczas na naszym telefonie może zostać zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy wchodzą w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta w banku.

Unikajmy zatem wchodzenia na nieznane nam linki. Musimy z ograniczonym zaufaniem podchodzić do wiadomości wysyłanych drogę mailową lub SMS-ową.

Foto: nyska Policja

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź