Start Aktualności W Aleksandrówce mają być świadczone usługi rehabilitacyjne

W Aleksandrówce mają być świadczone usługi rehabilitacyjne

przez Nysa Hot

Tak zadeklarował na antenie RADIO HOT Nysa Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz. Obecnie obiekt jest po pierwszych pracach zabezpieczających. Docelowo, według Zarządu Powiatu ma odzyskać dawny blask  i służyć mieszkańcom. 

Do tej pory wykonano m.in. roboty rozbiórkowe pokrycia dachu wieży i werandy, wymieniono cześć elementów konstrukcyjnych dachu wieży i werandy, wykonano nowe pokrycie dachu wieży wraz z orynnowaniem, wyczyszczono elementy kamienne na elewacji budynku, wykonano remont balkonów na elewacji, instalację odgromową wieży i werandy, renowację i i wymianę elementów drewnianych balkonów i werandy. Kolejny etap inwestycji obejmuje m.in. remont dachu.

– Aby prowadzić w Ośrodku rehabilitację musimy mieć oczywiście umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Chcielibyśmy aby były tam finalnie świadczone usługi z zakresu rehabilitacji płuc lub rehabilitacji po chorobach onkologicznych – mówi Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski. 

Przypomnijmy, że w „Aleksandrówce” przed laty leczone były schorzenia związane z drogami oddechowymi.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź