Start Aktualności W Castoramie wymienisz elektrograty na kwiaty

W Castoramie wymienisz elektrograty na kwiaty

Każda osoba oddająca sprzęt może otrzymać do 10 bratków

przez Nysa Hot
Ruszyła wiosenna edycja akcja “kwiaty za elektrograty” we wszystkich sklepach Castorama, Castorama Smart i Brico Depot. Przez cały weekend do 10 kwietnia włącznie, przyniesiony do sklepów zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można wymienić na wiosenne bratki.

Coraz większa ilość elektrośmieci i ich negatywny wpływ na środowisko zalicza się obecnie do największych problemów gospodarki. Produkcja sprzętów elektrycznych i elektronicznych stale rośnie. Zużyte urządzenia stają się odpadami, w tym również stare modele, które wypierane są z rynku przez kolejne technologiczne nowości. Wiosenne porządki w każdym domu są stałym elementem przygotowania się do otwarcia sezonu. W ich trakcie często znajdujemy zalegające domowe elektrośmieci, które wymagają właściwej segregacji, aby mogły zostać poddane odpowiedniemu procesowi utylizacji lub recyklingu.

Dlaczego warto segregować elektroodpady?

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny inaczej ZSEE to wszystkie nieużywane, popsute urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub baterie. Elektrośmieci posiadają liczne substancje szkodliwe np. rtęć, freon czy azbest, które po przedostaniu się do gleby, wód gruntowych bądź powietrza mogą stanowić zagrożenie dla środowiska i naszego zdrowia.
Świadoma segregacja zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zmniejsza ich ilość na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejsza ich negatywne oddziaływanie na środowisko.
Wiosenna edycja akcji “Kwiaty za elektrograty”
Akcja „Kwiaty za elektrograty” ma na celu zmniejszenie ilości niebezpiecznych odpadów wyrzucanych do zbiorników komunalnych poprzez zwiększenie selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Partnerem akcji jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AURAEKO. W trakcie wydarzenia wszystkie sklepy Castorama zbierają zużyty sprzęt domowy w zamian rozdają wiosenne bratki w doniczkach wyprodukowanych w 100% z recyklingu, czyli z materiałów biodegradowalnych, które są przyjazne środowisku – można je ponownie przetworzyć, rozkładają się w pełni podczas kompostowania.  Liczba otrzymanych kwiatów zależeć będzie od liczby i wielkości przyniesionych odpadów.
„Kwiaty za Elektrograty” to jedna z wielu inicjatyw edukacyjnych i pro środowiskowych podejmowanych przez największą sieć home improvement w Polsce. Szczegóły odnośnie akcji na stronie Kwiaty za elektrograty.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź