Start Hot W Domaszkowicach powstanie nowa kwatera składowania odpadów

W Domaszkowicach powstanie nowa kwatera składowania odpadów

przez Nysa Hot

Spółka miejska EKOM wybrała już wykonawcę, którego zadaniem jest wybudowanie nowej kwatery na składowisku odpadów w Domaszkowicach. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 5 miesięcy i kosztować prawie 5,4 mln złotych.

Przetarg wygrała firma Tombet z Korytnicy, która już wcześniej budowała składowisko dla EKOM-u. Była jedynym oferentem. Wcześniej, na zlecenie gminy Nysa ta sama firma zbroiła tereny przemysłowe po dawnej FSD.

Obecnie do Domaszkowic trafiają śmieci z 19 gmin Opolszczyzny, ale także spoza naszego województwa. Kwatera 2A zbudowana w 2009 roku służyła 6 lat. Kwatera 2B otwarta przed trzema laty, coraz bardziej się zapełnia. Jak zapewnia jednak prezes EKOM-u Damian Nowakowski, nie ma obaw o to, że nie będzie gdzie składować śmieci. Rezerwa miejsca ma wystarczyć do czasu oddania do użytku trzeciej kwatery.

Dodajmy, że inwestycja otrzymała w marcu pozytywną decyzję środowiskową Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Opolu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź