Start Aktualności W endeku jak u Tarantino

W endeku jak u Tarantino

Trzy premiery nowej sztuki grupy teatralnej z Hajduk

przez Nysa Hot

Na scenie czują się ze sobą świetnie, poza sceną jeszcze lepiej! Amatorska Grupa Teatralna z Hajduk Nyskich znów pokazała, jak zgromadzić pełną widownię i  to w tak okazałej sali, jaką dysponuje Nyski Dom Kultury. Śmiechu było co niemiara.
W minioną sobotę na deskach NDK hajduczanie wystawili już 6-tą komedię w swoim dorobku. Hajduckie Spotkanie nie miało typowego motywu przewodniego. Było bardziej jak w filmach Tarantino. Widzowie do końca zastanawiali się o co tu właściwie chodzi i dopiero ostatnie sceny wyjaśniły, na czym opierał się scenariusz Sonii i Wojtka Meres.
Teatr zaczynał działalność w żeńskim składzie. Teraz do dyspozycji ma dwóch panów i tym razem cała sztuka opierała się na stworzonych przez nich postaciach. W rolach głównych rzecz jasna sołtys Hajduk Nyskich Jacek Czuchraj oraz Wiceburmistrz Nysy, Marek Rymarz. Oboje podkreślają, że zabawa na scenie to świetna forma spędzania czasu i oderwania się od codziennych obowiązków.
Tak, jak w poprzednich odsłonach i tym razem mocną stroną był taniec i muzyka, dzięki czemu akcja odpowiednio przyspieszała. Obszerne fragmenty hajduckiego spotkania dostępne będą na naszym portalu.

Warto dodać, że premiera sztuki odbyła się na trzech scenach w naszym regionie. Relacja video już w sobotę w Pulsie Regionu.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź