Start Porady i zdrowie W jakich godzinach pracują stacje kontroli pojazdów?

W jakich godzinach pracują stacje kontroli pojazdów?

przez Nysa Hot

Pandemia koronawirusa nie zwalnia kierowców od obowiązku przeglądu pojazdu. Warto zapoznać się z uaktualnionym harmonogramem godzin otwarcia Stacji Kontroli Pojazdów w Powiecie Nyskim.

Na terenie Powiatu Nyskiego 16 podmiotów świadczy usługi okresowych przeglądów technicznych, wśród nich Okręgowa Stacji Kontroli Pojazdów w bazie Miejskiego Zakładu Komunikacji. Tam oraz w punkcie GP Grochalski stacje otwarte są w tygodniu najdłużej, bo do godziny 20.00 (sprawdź pełny harmonogram). Przed wyjazdem pamiętajmy, aby najpierw umówić się telefonicznie na konkretną godzinę. Podczas przeglądu radzimy, aby kierowca pozostał w aucie i wykonywał polecenia diagnosty.

– W przestrzeni medialnej pojawiają się informacje, że wybrane stacje kontroli pojazdów są zamknięte, a kierowcy muszą jeździć daleko w poszukiwaniu otwartej. Taki scenariusz jest prawdopodobny, bo właściciele SKP mają prawo zamknąć stację, niemniej muszą o tym fakcie poinformować starostwo powiatowe. Kierowcy nie pozostaje wówczas nic innego, jak znaleźć inną otwartą – mówi Mikołaj Krupiński, rzecznik prasowy Instytutu Transportu Samochodowego.

Pamiętajmy również, że od tego roku kierowcy, którzy chcą wymienić drogomierz w swoim aucie są zobowiązani do zgłoszenia tego faktu w SKP.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź