Start Aktualności W maju w Głębinowie powstanie sanktuarium św. Rity

W maju w Głębinowie powstanie sanktuarium św. Rity

przez Nysa Hot

To wyjątkowe wydarzenie dla kościoła w Głębinowie i wszystkich wiernych. Pod koniec maja świątynia przekształci się w sanktuarium pod wezwaniem patronki, św. Rity.

Kult św. Rity

Sprawy trudne i beznadziejne to jej specjalność. Mowa o św. Ricie, do której swe problemy i troski składają wierni kościoła katolickiego na całym świecie. Szczególnym miejscem dla czcicieli świętej jest Głębinów. To właśnie tam od 2014 sprawowany jest jej kult.

Do niewielkiej wioski tuż obok Nysy przyjeżdżają wierni z całej Polski. Przed pandemią regularnie odbywało się tam błogosławieństwo róż, a w mszach uczestniczyły tłumy wiernych.  Za kilkanaście tygodni miejsce to przekształci się w sanktuarium pod wezwaniem patronki.

Wyjątkowe wydarzenie w skali kraju

– Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai kościół w Głębinowie zostanie podniesiony do rangi sanktuarium św. Rity. Uroczystości planowane są na 23 maja 2021 r. – informuje ks. Przemysław Seń, proboszcz parafii w Głębinowie. – Wszyscy już czekamy na to wyjątkowe wydarzenie i przygotowujemy się do niego.

Na razie nie wiadomo jaka ostatecznie będzie jego formuła. Sprawy komplikuje pandemia i związane z nią obostrzenia. Na pewno jednak wydarzenie odbędzie się 23 maja, być może częściowo w formie online. Dodajmy, że kościół w Głębinowie będzie dopiero drugim sanktuarium w naszym kraju.

Foto główne: ks. Przemysław Seń, podczas wywiadu w programie Aktywna Sobota Radia Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź