Start Aktualności W Nysie wszystko jasne. Pewna wygrana Kolbiarza

W Nysie wszystko jasne. Pewna wygrana Kolbiarza

przez Nysa Hot

Znamy częściowe dane z wyborów samorządowych. W kraju nieznacznie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. To co nas najbardziej interesuje to jednak wybory na najniższym szczeblu. W wyścigu o fotel Burmistrza Nysy ponownie zwycięża Kordian Kolbiarz. W kilku ościennych gminach dojdzie do drugiej tury.

Druga tura m.in. w Głuchołazach

W Opolu prawdziwy nokaut. Z olbrzymią przewagą wygrał Arkadiusz Wiśniewski (ponad 80% poparcia). Podobnie było w Ujeździe, gdzie z wysokim wynikiem wygrał Hubert Ibrom startujący z ramienia Śląskich Samorządowców. Dogrywka będzie między innymi w Prudniku, gdzie zmierzą się obecny Burmistrz Grzegorz Zawiślak z Katarzyną Czocharą, posłanką z ramienia PiS. W Nysie bez niespodzianki, wygrał Kordian Kolbiarz (53,49%) przed Arkadiuszem Kuglrzem (28,85%). Dla startującego z własnego komitetu Kolbiarza będzie to trzecia kadencja.

Korfantów dla Janusza Wójcika, Paczków ponownie dla Artura Rolki. Niespodziewanie bardzo niskie poparcie otrzymała w Niemodlinie Dorota Koncewicz.

W Pakosławicach w drugiej turze Adam Raczyński powalczy z Rafałem Stalisiem. W Głuchołazach dogrywka rozegra się pomiędzy Romanem Samborem, a Pawłem Szykowiczem. Tu młodość przegrała z doświadczeniem. W Otmuchowie również druga tura (jeszcze nieoficjalnie). Szansę na utrzymanie stołka ponownie ma Jan Woźniak.

W wyborach do Sejmiku dane z niemal ze wszystkich komisji pokazują, że Koalicja Obywatelska utrzyma władzę. Marszałek Andrzej Buła i spółka mogą liczyć na około 14 mandatów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź