Start Aktualności W Nysie odbędzie się symfoniczne pop oratorium

W Nysie odbędzie się symfoniczne pop oratorium

przez Nysa Hot
1 kwietnia Nyski Dom Kultury zaprasza na niezwykły koncert, w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wydarzenie odbędzie się w Bazylice Mniejszej z udziałem orkiestry symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej.

Symfoniczne pop oratorium „Szukam was” z udziałem solistów, trio jazzowego, orkiestry symfonicznej oraz chóru, oparte jest na testamencie Jana Pawła II. Muzykę do tego unikatowego dzieła skomponowali Bartosz Tomaszek i Sebastian Perłowski, a teksty napisał znany krakowski poeta, Michał Zabłocki. – Już dziś serdecznie zapraszamy, będzie to na pewno niezwykły koncert w rocznicę śmieci Jana Pawła II – mówi Dyrektor NDK, Marek Kędzierski.

Organizatorzy na oratorium zapraszają dokładnie w 18 rocznicę śmierci papieża-polaka.  Przypominając testament Jana Pawła II, nie można zapomnieć słów: „… przyjmuję teraz tę śmierć dla zbawienia ludzi, dla ocalenia rodziny ludzkiej, a w niej wszystkich narodów i ludów, dla osób, które szczególnie mi powierzył – dla sprawy Kościoła, dla chwały Boga Samego”. Te słowa zapowiadają wielkie duchowe i artystyczne doznania, przywołujące myśli Największego Polaka ostatniego stulecia.

Fragmenty testamentu recytować będę aktorzy Marek Kędzierski oraz Zbigniew Kułagowski.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź