Start Aktualności W Nysie powstała Pracownia Rozwoju Rodziny

W Nysie powstała Pracownia Rozwoju Rodziny

Jak wychowywać dzieci bez kar i nagród?

przez Nysa Hot

Pracownia Rozwoju Rodziny – to nowy projekt Fundacji Plan B na wsparcie rodzin. Tym razem pomoc dotyczy wychowania dzieci i praktycznego rozwiązywania problemów.

Pomogą wychować nasze dzieci

To nowe miejsce na mapie Nysy (Rodziewiczówny 15), gdzie o pomoc mogą zgłaszać się lokalne rodziny.  Od grudnia działa gabinet pozytywnego pedagoga, od stycznia będą prowadzone m.in. zajęcia rozwojowe dla dzieci i ogłoszony nabór dla rodzin na kilkutygodniowe warsztaty otwarte. – O czym chcemy rozmawiać? Przede wszystkim propagujemy pozytywne rodzicielstwo – mówi Prezes Fundacji Plan B, Paulina Sobek. – Będziemy uczyć, jak wychowywać dzieci bez kar i nagród, przy pomocy praktycznych metod. Chcemy inspirować do zmiany i pokazać, że rodzicielstwo może być oparte na szacunku i empatii. 

W praktyce pedagodzy wyjaśnią nam, dlaczego dzieci się źle zachowują i co z tym zrobić. Na konkretnych przykładach będziemy mogli odkryć przyczyny zachowania dziecka, a więc dowiemy się też sporo o sobie i otrzymamy konkretne narzędzie to rozwiązania problemu.

SMYKO-MULTISENSORYKA w Nysie

Fundacja Plan B planuje m.in. twórcze warsztaty dla dzieci.  – Jako jedyni w regionie bazujemy w pracy na metodzie pozytywnej dyscypliny, opartej na wzajemnej miłości i szacunku oraz smykomultisensoryce – mówi Paulina Sobek. – Chcemy wspomagać indywidualny rozwój dziecka, uwalniając jego naturalny potencjał i kreatywność.

Część zajęć będzie nieodpłatna, część według ustalonego cennika.

Zobacz ofertę zajęć (link).

W styczniu 2022 roku odwiedzimy pracownią z naszą kamerą. Materiał o ofercie i możliwościach Pracowni Rozwoju Rodziny będzie wyemitowany w Pulsie Regionu.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź